Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc. Sprawdż na co możesz liczyć.
Co możesz zrobić?
Zadzwoń do ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz.
W tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.
Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej.
Policjant pomoże!
Funkcjonariusze policji, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy przebywasz w domu, szczególna uwagę będą zwracać na osoby samotne, starsze czy niepełnosprawne. Informacje o takich osobach przekażą do ośrodka pomocy społecznej.
Ważne! Pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się z Tobą w miarę możliwości telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii.
Ciepły posiłek w domu
W sytuacji, kiedy osoba starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina.
Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczane przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.
Potrzebujesz pomocy psychologa?
Zadzwoń do właściwego ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie bądź powiatowego centrum pomocy rodzinie w powiecie.
Uwaga! Osoby po leczeniu szpitalnym wymagającym choćby czasowego wsparcia w postaci usług opiekuńczych czy specjalistycznych usług opiekuńczych powinny mieć usługi przyznane w trybie pilnym.
Wstrzymane zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. W naszych przychodniach limit szczepionek został wyczerpany.
więcejW związku z dużym wzrostem liczby zachorowań i pogaraszającą się sytuacją epidemiologiczną bądź na bieżąco z nanowszymi komunikatami NFZ i MZ
więcejJuż od 16 stycznia 2021 r. uległy zmianie godziny funkcjonowania punktu pobrań na obecność wirusa SARS-CoV2 przy ul. Powązkowskiej róg Ostrowieckiej (parking Powązki). Uwaga! punkt przy ul. Wóycickiego nieczynny aż do odwołania
więcejZ dniem 16 stycznia 2021 r. ulegną zmianie godziny funkcjonowania punktu przy ul. Żeromskiego 13, natomiast od 19.12.2020 r. punkt przy ul. Conrada został zamknięty
więcejRCKiK w Warszawie prosi o oddanie osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe
więcejSpradź jak uchronić się przed zakażeniem koronawirusem oraz co powinieneś wiedzieć o kwarantannie
więcejBezpieczne korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz zasady profilaktyki - cykl 10 filmów
więcejCopyrights 2011-2021 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałow w całosci lub w części bez zgody właściciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.